קמפוס מילאנו     קמפוס לונדון     קמפוס פאריז     קמפוס שנחאי

פרק ב:החלטתי לעבור ללונדון

שנה ב'(עיצוב אופנה במרנגוני)

"לקראת אמצע השנה החלטתי לעבור ללונדון כדי להשלים שם את השנה השנייה ללימודים שלי. אחי גר שם וחשבתי שזה יעזור לי להרגיש יותר בבית. בכיתה המדהימה שלי הייתה אווירה משפחתית בהחלט, אבל עדיין הרגשתי שאני צריכה מישהו קרוב באמת.
המעבר ממילאנו ללונדון היה די קשה. לא היה קל להיפרד מחבריי לכיתה, מהמורות המדהימות שהיו לי, מהעיר ומכל מה שהתרגלתי אליו בשנה האחרונה, ובמיוחד מהאוכל!
יחד עם כל אלה הגיע משבר שגרם לי להסס לגביי הלימודים שלי. הקדמתי את המאוחר והייתי בלחץ של מה יהיה אחרי שאסיים ללמוד. האם אצליח בתחום? האם אוכל ליצור בגדים מעניינים? הייתי טרודה באינספור שאלות, שנבעו מכך שבימינו קשה מאוד לעשות אופנה ולהצליח כי כולם רוצים לעשות אופנה.אפשר לומר שהגעתי ללונדון די מדוכאת ומיואשת, וחששתי מאוד שזה יהרוס לי את החוויה הלימודית."

Fashion street –

"שם נמצא הקמפוס של מרנגוני בלונדון, שהוא שונה בתכלית השינוי מהקמפוס שבמילאנו. הוא נמצא במזרח לונדון, נראה כמו גלריה ענקית של שתי קומות ענקיות (לעומת שש קומות במילאנו). הקמפוס היה בעיניי מעט אותנטי יותר מהקמפוס במילאנו ,יותר אמיתי, פחות חלומי. היה בזה קסם כלשהו.חדר התפירה נראה כמו מפעל לייצור בגדים יוקרתי. בין המכונות התעשייתיות והתלמידים הרגשתי שאני צופה בפרק של "פרויקט מסלול" בשידור חי.
האווירה בכיתה בלונדון לא הייתה בכלל כמו האווירה בכיתה במילאנו. הייתה בעיקר הרבה תחרותיות ותככנות בכיתה וזה משהו שמעולם לא יכולתי להתחבר אליו וכנראה גם לא אוכל. זה אפילו לא דרבן אותי לרצות להיות יותר טובה בלימודים אלא פשוט ביאס אותי, כי לא הייתה אווירה של משפחה או של חברות. אלה לא היו אנשים שראיתי את עצמי נקשרת אליהם או שומרת איתם על קשר עד סוף חיי. היה שם משהו לא כל כך אמיתי, שאולי נבע מכך שהם כבר היו חברים מהשנה הראשונה, ואני הייתי חדשה. אבל עדיין נראה שהם לא באמת היו חברים אחד של השני. הרגשתי כאילו אני בתכנית ריאליטי ושאני לא מתאמצת כל כך לזכות גם אם הפרס היה מיליון פאונד. זה כנראה היה המשבר שהיה לי עם עצמי ועם הלימודים, אבל אולי זו פשוט הייתה הכיתה שנפלתי עליה שלא התאימה לי.

לעומת הלימודים בשנה א', שבמהלכה בעיקר מתאמנים ומעתיקים טכניקות קיימות, הלימודים בשנה ב' מאפשרים ליצור ולגלות שאתה יכול להמציא משהו לגמרי בעצמך. לעשות בגדים, לפתח את הרעיון או לספר את הסיפור שעומד מאחוריהם. משהו שהוא שלך – בלי הלחץ ללמוד איך לעשות דברים נכון.
מה שמצא חן בעיניי מאוד בשנה ב' הייתה העובדה שבעצם אין טעויות – אתה מעצב ויוצר, והכול קביל. אין משהו שהוא לא נכון, גם אם הוא לא מוצא חן בעיני המורה. זו שנה שמפתחת אותך את היצירתיות שבך, מעוררת בך השראה וגורמת לך למצוא יצירתיות שלא ידעת שחבויה בך. במיוחד בלונדון, שם האווירה ליברלית יותר ופתוחה לרעיונות חדשים, בניגוד לאיטלקים שהם מעט יותר מרובעים. ליצירה יש שם חופש תנועה.למרות זאת הרגשתי שאני לא שם עם עצמי עד הסוף. אולי זו הייתה הכיתה, אולי הגעגוע הביתה או אולי הדיכאון.

זה נשמע כאילו זה הייתה שנה מבאסת, אבל האמת שזה לא מדויק. זו השנה החשובה ביותר שהייתה לי בחיים. למדתי המון, בעיקר על עצמי. זו שנה ששינתה בי משהו מבפנים, אולי קצת גרמה לי להאמין בעשייה ולא להתייאש, גם אם לפעמים שוקעים בעצבות. גם אם הכיתה מבאסת זה לא משנה, כל עוד אתה נמצא בבית הספר הטוב בעולם ולומד עם המורים הכי מקצועיים שאתה יכול ללמוד מהם ומניסיון החיים שלהם כל כך הרבה ונעזר בהם כדי לפתח את היצירתיות שבך, אז כל השאר לא משנה. במיוחד כשאתה נמצא בלונדון שזה המקום הכי טוב שיש בעולם (אחרי יפו כמובן) . העיר עצמה היא המגניבה בעולם כולו. יש שם הבארים הכי מגניבים, מסיבות קוליות, אוכל מכל הסוגים שווקים מדהימים ויש את ההייד פארק כמובן. המגורים בנוטינג היל גרמו לי להרגיש באמת בשכונה עם שכנים אמיתיים וחמים, שאפשרו לי לשכוח לרגע שהייתי בעיר ענקית כמו לונדון. האנשים שם טובים עד כדי כך(אני יודעת שהרבה יחלקו על דעתי) שבלונדון למדתי להיות בן-אדם טוב בהרבה משהייתי ."

מי שירצה לכתוב או להתייעץ עם סשה מוזמן ליצור קשר עם מרכז המידע :  036525560

   
צור קשר

03-6525560

שם*

דואר אלקטרוני *

טלפון*

מסלול לימודים*

תוכן ההודעה

קמפוס שנחאי

shangai-istituto-marangoni-smallשנחאי תבעה לאחרונה את היותה בירת האופנה של המזרח הרחוק
לפרטים נוספים

קמפוס פאריז

campus_paris עיר הבירה ההיסטורית של האופנה העילית. כאן נולדה האופנה.
לפרטים נוספים

קמפוס לונדון

campus_london מלונדון יוצאים כל הטרנדים והסגנונות החדשים.                     
לפרטים נוספים

קמפוס פירנצה

קמפוס פירנצה המקום שבו נפגשים אופנה, אומנות ומסורת                         
לפרטים נוספים

קמפוס מילאנו

campus_milanoמילאנו ללא ספק מהווה כיום מרכז העיצוב, הטעם והסטייל העולמי.
לפרטים נוספים

קמפוס מיאמי

campus_milanoלשלב בין המומחיות האיטלקית לסטייל והיצירתיות האמריקאית
לפרטים נוספים