קמפוס מילאנו     קמפוס לונדון     קמפוס פאריז     קמפוס שנחאי

פרק ג': יפו-פריז סיפור אהבה

סשה נסאר בוגרת מרנגוני שסיימה בהצטיינות 3 שנים של לימודי עיצוב אופנה, שנה ראשונה במילאנו שנה שנייה בלונדון ושנה אחרונה בפריז תספר לנו על החוויות אותן עברה בלימודים, בחיים בחו"ל, בזכייה שלה בתחרות הכי חשובה לצעירים וכמובן אודות מה שקורה איתה כיום כמעצבת בפריז.

סמטאות יפו

"באמצע השנה בלונדון הרגשתי שאני חייבת הפסקה. רגע לחשוב לעצמי מה אני רוצה ואיפה אני רואה את עצמי. התייעצתי עם הוריי החלטתי להפסיק לזמן מה את הלימודים ולחזור הביתה לשנה של חופש, שבה אוכל להחליט אם בכלל אני רוצה להמשיך בלימודי האופנה. רק רציתי לחזור הביתה ולהירגע מכל השנה המטורפת הזאת.
היה מוזר קצת לחזור אחרי שנתיים. הרגשתי שהכול נראה אחרת ומתנהל אחרת. אבל זה היה טוב לחזור הביתה ליפו למקום המוכר והטוב שאני אוהבת, כל כך התגעגעתי לשכונה לאנשים לים לאוכל להכל.זה כל כך הרגיע אותי לרדת מהבית ולטייל בשכונה שלי במקום שלי.
עולם האופנה, שנשמתי וחייתי במשך שנתיים, נעלם בן רגע והפך לזיכרון מתוק.
שבוע לאחר שחזרתי, הגעגועים הביתה נעלמו והתחלתי להבין לאט לאט שאני מתגעגעת ללימודים גם אם לא רציתי להודות בזה. התגעגעתי לבית הספר, רציתי לצייר ולתפור, אבל עדיין לא הייתי מוכנה רציתי לקחת את הזמן ולהנות מהנוף היפואי שיש לי.
התחלתי למלצר ולעבוד בחנות בגדים, בחרתי לא לעסוק יותר מדי באופנה כדי לקבל החלטה נכונה אבל ובינתיים הדבר היחיד שהחזיק אותי היה המחשבות על פרויקט הגמר שלי אם אחזור ללימודים.
בזמן שהתחוללה המחאה בתל-אביב בימים שהיה לכולנו תקווה והזדמנות לשינוי אמיתי מחשבותיי היו בכלל בלימודים בפריז שם החלטתי לעשות את השנה האחרונה שלי, אחרי שנה במילאנו ושנה בלונדון. מעולם לא הייתי בפריז לפני כן, אבל המחשבה לעשות את תצוגת האופנה של סוף השנה בפריז קסמה לי עד כדי כך שלא הפסקתי לחלום ולתכנן את פרויקט הגמר ואת החיים שלי שם וברגע שהחלטתי לעבור לפריז הייתי כל כך בטוחה שאני רוצה לחזור ללימודים. אחרי שההחלטה הזאת עברה ונרשמתי לשנה ג' לא הפסקתי לחלום על פריז ועל הלימודים בפריז בזמן שאני מטיילת בסמטאות יפו, מקור ההשראה הכי גדול שלי.
עבדתי כל כך הרבה כדי להעביר את הזמן מהר עד שאוכל לחזור ולהשתלב בלימודי האופנה במקום הכי יפה בעולם, לעזוב את השכונה ולצאת לעולם הגדול.

בסוף אוגוסט נסעתי לעיר האורות, לעולם לא אשכח את היום הראשון שלי שם.
לקחתי מונית מהשדה למלון, והנסיעה במונית הייתה הנסיעה הכי טובה בחיי. השמש זרחה באותו יום, העיר הייתה פקוקה (כמו תמיד), אבל שום דבר לא הצליח להפריע לי. נהניתי לראות את כל המקומות שראיתי מגיל קטן בסרטים רומנטיים. זה היה מרגש כל כך והרגשתי את דמעות ההתרגשות שעלו בעיניי. כל הנסיעה הרגשתי כל כך טוב ואמרתי לעצמי שאני לא רוצה שזה ייגמר לעולם. פריז נראית בדיוק כמו בסרטים וזה היה כל כך קסום הייתי מאוהבת.
כך גם הרגשתי כל השנה הזאת חלום בתוך מציאות, לימודים קשים שפה חדשה חיים חדשים ככה לאט לאט סמטאות יפו הפכו לסמטאות פריז.
אני אקדיש לפריז יותר מפסקה קטנה בסוף הפרק
אז תצטרכו לחכות לפרק הבא…"

רוצים לשוחח עם סשה? פנו למרכז המידע   03-6525560

   
צור קשר

03-6525560

שם*

דואר אלקטרוני *

טלפון*

מסלול לימודים*

תוכן ההודעה

קמפוס שנחאי

shangai-istituto-marangoni-smallשנחאי תבעה לאחרונה את היותה בירת האופנה של המזרח הרחוק
לפרטים נוספים

קמפוס פאריז

campus_paris עיר הבירה ההיסטורית של האופנה העילית. כאן נולדה האופנה.
לפרטים נוספים

קמפוס לונדון

campus_london מלונדון יוצאים כל הטרנדים והסגנונות החדשים.                     
לפרטים נוספים

קמפוס פירנצה

קמפוס פירנצה המקום שבו נפגשים אופנה, אומנות ומסורת                         
לפרטים נוספים

קמפוס מילאנו

campus_milanoמילאנו ללא ספק מהווה כיום מרכז העיצוב, הטעם והסטייל העולמי.
לפרטים נוספים

קמפוס מיאמי

campus_milanoלשלב בין המומחיות האיטלקית לסטייל והיצירתיות האמריקאית
לפרטים נוספים