קמפוס מילאנו     קמפוס לונדון     קמפוס פאריז     קמפוס שנחאי

פרק א:מאחורי הקלעים של עולם האופנה


הבלוג של סשה!

מדי מס שבועות סשה נסאר בוגרת מרנגוני שסיימה בהצטיינות 3 שנים של לימודי עיצוב אופנה, שנה ראשונה במילאנו שנה שנייה בלונדון ושנה אחרונה בפריז תספר לנו על החוויות אותן עברה בלימודים, בחיים בחו"ל, בזכייה שלה בתחרות הכי חשובה לצעירים וכמובן אודות מה שקורה איתה כיום כמעצבת בפריז.

מי שירצה לכתוב לסשה מוזמן ליצור קשר עם מרכז המידע:  036525560

תהנו…

שלושה באוקטובר 2009 -" לעולם לא אשכח את היום הזה, שבו חלום חיי התגשם והתנפץ בעת ובעונה אחת. מילאנו. חלום ישן שהפך לזיכרון מתוק. מרנגוני, Via Verri, שעת בוקר מוקדמת. אלפי סטודנטים מכל העולם באים להגשים את חלומם – להיכנס לעולם האופנה ולקחת חלק במתרחש בו.
אני באמת כמעט לא מכירה מישהו שלא רוצה להיות חלק מעולם האופנה בימינו. זהו עולם הקוסם לרבים ולטובים, הסבורים שהם נהיים מגניבים ברגע שהם הופכים לחלק ממנו, גם אם הם לא שייכים אליו באמת.
היום הראשון בבית הספר-
היום הראשון שבו הרגשתי לא שייכת בשום צורה לעולם הזה. הגעתי לבית הספר ברחוב הכי יפה במילאנו, ליד כל חנויות היוקרה, במקום שאפשר להיתקל בקלות בקרל לגרפלד ולהרגיש במרכז עולם האופנה. המון בנות מטופחות ומסודרות לבושות בבגדים הכי יקרים, כאילו עוד רגע הן הולכות לטקס קבלת פרסי האוסקר. לכל אחת תיק לואי ויטון והן נועלות נעלי עקב המאפשרות לראות את הסבל על פניהן. ומשום שהן לא ממש הותירו לי ברירה, הרגשתי לידן הכי מכוערת ומוזנחת שאפשר.
נכנסתי לקמפוס היפה: בניין בעל שש קומות, נקי ומעוצב. הכיסאות מסודרים כל כך יפה, הכול נראה פשוט ומושלם והרגיש כמו חלום. אני עדיין בטוחה שהקמפוס הזה הוא בעצם פרי דמיוני מרוב שהוא יפה. נכנסתי לכיתה, ואני חושבת שהיה זה בעת שיעור תדמיתנות. היו בכיתה בערך עשרים אנשים: אסייתים, דרום אמריקנים, ישראלים ובעיקר איטלקים. כולם נראו שונה מהאנשים שראיתי בכניסה. הם נראו אנושיים יותר ואמיתיים יותר, כמו אנשים שאולי באמת אוכל להתחבר אליהם יום אחד. התיישבתי במקומי. לא דיברתי עם אף אחד, כמובן, כי אני לא נוטה לדבר עם אנשים שאני לא מכירה במהרה. יש להם מזל, כי בדרך כלל אני לא ממש שותקת. המורה הגיעה והייתה מאוד נחמדה, לא כמו שאוהבים לתאר מורים לעיצוב.
היום הראשון היה סביר. לא מלחיץ כמו שדמיינתי ואפילו די נחמד. לאט-לאט התחלתי באמת לחבב את הכיתה, ואפילו אפשר להגיד להתאהב בה. כולנו הפכנו להיות סוג של משפחה לאט-לאט. עבדנו ביחד, עזרנו אחד לשני והיינו חברי אמת. אני לא חושבת שזה קורה הרבה בבתי ספר לאופנה. בדרך כלל סטודנטים לאופנה הם תחרותיים וקנאים ומנסים למנוע כל סיטואציה שתהיה טוב מהם או תקבל ציון גבוה משלהם. אבל אצלנו זה לא קרה, וזו הסיבה שאני קוראת לנו "כיתת הכוכבים": אני זכיתי ב-Graduate Fashion Week, מישהי אחרת זכתה בתחרות ל-OVS, אחרת זכתה בתחרות של שבוע האופנה בפורטוגל והבחור האיטלקי החמוד ביותר שפגשתי בחיי נבחר לקולקציה הכי טובה.
בדיעבד הבחירה להתחיל במילאנו הייתה הבחירה החכמה ביותר, הייתה שם תחושת משפחתיות בכל מקום אפילו בבית קפה ליד הבית-ספר, זה הייתה נחיתה רכה ביותר בדרך למסע המדהים בין הסניפים של מרנגוני".

   
צור קשר

03-6525560

שם*

דואר אלקטרוני *

טלפון*

מסלול לימודים*

תוכן ההודעה

קמפוס שנחאי

shangai-istituto-marangoni-smallשנחאי תבעה לאחרונה את היותה בירת האופנה של המזרח הרחוק
לפרטים נוספים

קמפוס פאריז

campus_paris עיר הבירה ההיסטורית של האופנה העילית. כאן נולדה האופנה.
לפרטים נוספים

קמפוס לונדון

campus_london מלונדון יוצאים כל הטרנדים והסגנונות החדשים.                     
לפרטים נוספים

קמפוס פירנצה

קמפוס פירנצה המקום שבו נפגשים אופנה, אומנות ומסורת                         
לפרטים נוספים

קמפוס מילאנו

campus_milanoמילאנו ללא ספק מהווה כיום מרכז העיצוב, הטעם והסטייל העולמי.
לפרטים נוספים

קמפוס מיאמי

campus_milanoלשלב בין המומחיות האיטלקית לסטייל והיצירתיות האמריקאית
לפרטים נוספים