קמפוס מילאנו     קמפוס לונדון     קמפוס פאריז     קמפוס שנחאי

אוצרות וביקורת אומנות- קורס קיץ/חורף

700x400_curation

קמפוס: פירנצה
תחילת לימודים: 9-27 לינואר 2017
משך לימודים: 80 שעות (3 שבועות)
שפת לימוד: אנגלית (יתכן תרגום סימולטאני)
תנאי קבלה: ראיון אישי במרכז המידע בישראל
מחיר: 4,100 יורו, עם סידור לינה 5,500 יורו.

אוצרות וביקורת באומנות  Curation&Criticism
רכישת מיומנות לספר את הסיפור של פריטי אמנות

יכולת ביקורתית מתייחסת לכתיבה ולחשיבה ביקורתיות, שני כישורי מפתח הדרושים כדי לפתח בהצלחה פרשנות וכלי תקשורת חזותיים שמסייעים לקהל היעד להבין את הפריטים ואת ההקשר שלהם. התכנית מתאימה למעוניינים לעבוד כמארגנים או כהוגים בתחומי האמנות, העיצוב והאדריכלות וכן בתחומי הכתיבה וההוראה. להיות 'אוצר' פירושו להיות בעל הכישורים והידע הדרושים כדי 'לאצור' תערוכות ובמשמעות רחבה יותר פירושו גם לאצור ולארגן אירועי תרבות שונים כמו תכנון פסטיבלי סרטים ואירוח אירועי רחוב מקומיים.

הישגים לימודיים
• רכישת היכולת לכתוב טקסט ביקורתי על נושא נתון.
• יכולת לארגן פריטים עם תאורה ורקע מתאימים לצורך צילום מקצועי לפרסום קטלוגי.
• הצגת יכולת לחקור כשרונות חדשים בתחומי העיצוב, האופנה או העיצוב החזותי במטרה לארגן תערוכות יוצאות דופן בתחומים שונים.
• הדגמת היכולת לאצור ולארגן אירוע או תצוגה מתוך תקציר נתון בתחרות זוהר.

נושאי הלימוד
שבוע 1
הכרת ההיסטוריה של האמנות והעיצוב היא חיונית להבנת ההקשר העכשווי שבו האמנות נוצרת ונאצרת ולכן התכנית הקצרה הזו תתמקד בלימוד תנועות האמנות של המאה ה-21. במסגרת הקורס נחקור את המגמות העולמיות ואת השפה המתארת אותן וננתח את דרך הצגתן בתמונות חזותיות וזאת במטרה להבין את צורות התקשורת האפקטיביות והקריטיות של הייצוג הטקסטואלי והחזותי של עבודות האמנות כיום.
שבוע 2
המשתתפים יפתחו נושא נבחר ויקיימו דיון אודותיו בהשתתפות המרצה. הם ילמדו כיצד להכין תרשים עבודה בדרך שתציג את הדרך שבה הם בונים רעיונות וחשיבה ביקורתית ביחס לנושא הנבחר. לאורך התהליך המשתתפים יקבלו תמיכה והכוונה בפיתוח הנושא ויתבקשו להציג אותו באמצעות כתיבה ויצירת חזותיות ביקורתית.
שבוע 3
השבוע האחרון יגיע לשיאו בכך שהמשתתפים יפיקו ויגישו הצעה לאוצרות של תערוכה או אירוע. המשתתפים יקבלו הדרכה כיצד לתכנן לוח סיפור שמציג מבנה עקבי ופריסה ברורה. המטרה היא ליצור מצגת מקצועית מעניינת ומפתה מבחינת חזותית ואסתטית לצד טקסטים תיאוריים מתאימים שיעשירו את הפריטים שמוצגים בתערוכה/אירוע. הקורס הקצר יסתיים בכך שכל אחד ואחת מהסטודנטים יציגו את הפרויקט שלהם ויקיימו דיון אודות המצגת.

The full package includes tuition, translation services and accommodation. You will stay in a residence hotel or in a flat for two people, complete with double-occupancy bedroom and kitchen, for the duration of the course

לפרטים נוספים אודות ההרשמה, ויזות ומגורים צרו קשר עוד היום עם מרכז המידע של מרנגוני בישראל.
הליווי והייעוץ חינם 03-6525560.