קמפוס מילאנו     קמפוס לונדון     קמפוס פאריז     קמפוס שנחאי

מדוע ללמוד במרנגוני

06

זה פשוט!
אנחנו בית הספר המוביל בעולם לאופנה ולמקצועות העיצוב בחמשת בירות העיצוב הגדולות והחשובות בעולם, מילאנו, פירנצה, פריז, לונדון ושנחאי. בנוסף מרנגוני הינו אחד מבתי הספר הבודדים לעיצוב בעולם שנותן תארים ראשונים ותארים שניים מאסטר למקצועות העיצוב. כאן עובדים המעצבים הגדולים כאן הטעם הוא בינלאומי וכאן אפשרויות העבודה הטובות ביותר.
מעצבי אופנה, סטייליסטים, מעצבי פנים, מעצבי גרפי, מומחי שיווק, פרסומאים, קנייני אופנה, עורכי מגזינים, אומנים ויוצרים הם המורים שלך; וכל זאת באיטליה אנגליה וצרפת הנושמות עיצוב אומנות סטייל ואופנה 365 יום בשנה.

כ-80% מהמעצבים ואנשי המקצוע שעובדים בחברות האופנה המובילות Prada ,Dolce & Gabbana ו Versace הינם בוגרי מרנגוני ובעצם מהווים הוכחה לכך שמרנגוני הינו הטוב בעולם בתחומו.

כשרונות מדברים איטלקית בכל מקום

למען האמת, בלונדון, בניו-יורק, בבייג'ינג ובמומביי, המונחים 'עיצוב אופנה', יחד עם 'בישול', הם מונחים נרדפים לסגנון איטלקי. התגית Made in Italy מעניקה זוהר מסויים, או מרמזת על ערך מסוים בכל עיצוב של מגוון מוצרים, סגנונות, עבודות אומן ובמקרים רבים, חוצים על פני סקטורים ודיסציפלינות.

עבור אלה שלא עובדים בתחומים הקשורים לאופנה ועיצוב, עשוי להיות ספק לגבי הזיהוי שלהם כחזית היסטורית-תרבותית מאוחדת, כזו אשר הינה ייחודית, לאומית ומורכבת מפונקציונליות, התנסות, גאונות יזמית ועבודות אומן: זו הרוח האיטלקית. אך בדיוק גשר זה, הפרוייקט כביטוי יצירתי והניהול שלו כמודל עסקי, הם אשר היוו את הבסיס לשיטת ההוראה המוצלחת במרנגוני במשך 80 שנה: בית הספר מכיר בחשיבות הפדגוגית של הקניית השילוב המיוחד הזה של 'פרוייקט+ניהול' ובעזרת שילוב זה, נולד ב-1935 במילאנו מודל חינוכי איטלקי ייחודי אישי וחדש.

מאז ועד היום, בית ספר מרנגוני אף פעם לא הפסיק להאמין בערך ההכשרה המתאימה, כשהוא מעדכן כל הזמן את תכניות הלימוד והקורסים שלו, המתאימים לשוק המתפתח ולמגמות התרבותיות באופנה, על מנת להיות מסוגל להגיב לצרכים הספציפיים של הסקטור אשר לעיתים קרובות אינו זוכה להתייחסות בחינוך הציבורי. בתי הספר של מרנגוני במילאנו, פירנצה, לונדון, פאריס ושנחאי קידמו את כשרונותיהם של ארבעה דורות של בעלי מקצוע, כמעט 45,000 אנשים ברחבי העולם.

מעל 4,500 סטודנטים מוכשרים מ-100 מדינות משתתפים בקורסים הרב-לשוניים. הם נהנים מרשת בוגרים חסרת מתחרים, מקור חשוב לקשרי עבודה, קח ותן תרבותי ופרוייקטים מעוררי השראה. רשת עולמית של שותפים ומשרדי נציגים מכוונים ומספקים מידע למועמדים פוטנציאלים, לגבי הקורסים הנגישים להם, בזמן הנכון, בכל מקום בעולם. הסטודנטים המוכשרים ביותר משתתפים באירועים בינלאומיים יוקרתיים בסוף התכנית האקדמית, 'תצוגת האופנה' ו'תצוגת התארים'.

בנוסף לבית הספר לאופנה במילאנו הוקם בית הספר היוקרתי לעיצוב של מרנגוני במילאנו המצוי בשותפות עם אגדה בתעשייה, המעצב ומאתר הטלאנטים היוצא דופן, הארכיטקט ומעצב הפנים Giulio Cappellini ומספק את הצעת הלימודים הטובה ביותר בתחומי עיצוב פנים, עיצוב מוצר ועיצוב ויזואלי. קפליני היה תמיד צופה קשוב בהתפתחות מגמות עיצוב והשווה את הפילוסופיה של החברה שלו אל זו של סטודנטים ומעצבים צעירים בעלי מגוון רקעים ותרבויות. לפיכך, ג'וליו קפליני, בהנאה רבה, ביחד עם צוות הקריאטיב של החברה, החליט להשתתף בפיתוח של בית הספר לעיצוב מרנגוני, פרוייקט מיוחד אשר מחבר בין תרבות התעשייה של מילאנו לבין פעילויות העיצוב של העיר.

בית הספר לעיצוב ממוקם בלב העיר, ב via Cerva במילאנו, עם חמש קומות מודרניות, טכנולוגי ומאוד איטלקי, מוקדש במיוחד לעיצוב. הקורסים בנויים היטב באמצעות גישה רב-גונית אשר כוללת תיאוריה ופרקטיקה: מהשיווק ליצירת אב-טיפוס של אובייקטים אשר נוצרים בסדנת הסטודיו. באמצעות סמינרים על אופנה ועיצוב, 'בית הספר לעיצוב' משלים ומעצב מחדש את מה שכבר קיים במילאנו, עם יחס מורה תלמיד יוצא דופן של 10:1 בקורסי העיצוב (מורה ראשי אחד ועוזר הוראה אחד, תמיד נוכחים בכיתה עם מספר מקסימלי של 20 סטודנטים). זהו חלל חדש לחלוטין באיזור שבו ממוקמות חברות העיצוב הלאומיות והבינלאומיות הכי חשובות. הוא גובל ברובע האופנה Via Montenapoleone, המצויד בכל המשאבים הדרושים כדי לפרש ולכוון את המגמות: ארכיב חומרים לעיצוב, עמוס ומעודכן, הודות לשיתוף פעולה חזק עם חברות בסקטור, סדנאות לפיתוח פרוייקטים ובחינה תלת מימדית של צורות וטכניקות בנייה ופונקציונליות של פרטים פונקציונליים, ספריה עמוסה ומעודכנת המוקדשת לעיצוב ואופנה, לאמנות ולארכיטקטורה, עם טקסטים, כתבי עת ומקורות מקוונים ייעודיים, חדרי מחשבים עם מחשבי Apple Mac החדישים ביותר, מצויידים בחומרה ותכנה מעודכנות ייחודיות לעיצוב. שפע של מקומות פתוחים לעבודה ולהנאה.


הוראת אופנה ועיצוב, בין יצירתיות, יזמות ותעשיות
האם זה אפשרי ללמד אופנה? זו הייתה בוודאי השאלה שג'וליו מרנגוני, המפורסם בבגדים שעיצב, שאותם לבשה האריסטורקטיה האיטלקית, שאל את עצמו כאשר החליט להקים את Istituto Artistico dell'Abbigliamento Marangoni במילאנו, בית ספר שבו בעלי מקצוע וטכנאים בעלי מומחיות גבוהה בעולם האופנה למדו, בתחום שנשלט על ידי צרפת ומעצבי האופנה שלה.
במשך 80 שנה, מרנגוני אף פעם לא הפסיק להאמין בערך החינוך וההכשרה, ועדכן בהתמדה את התכניות והקורסים שלו כך שימשיכו לשקף את דרישות השוק המשתנות בהתמדה וכדי לספק מענה מדוייק לסקטור ש'נבלם' בחינוך הציבורי, במיוחד באיטליה, על מנת ליצור גשר אידיאלי בין הפרוייקט כביטוי יצירתי לבין הניהול שלו כביטוי יזמי.
להיות חלוץ בהכשרה עבור סקטורי האופנה והעיצוב, משמעותו לזכות באמון החברות החשובות ביותר בתעשייה. זו ההכרה הגבוהה ביותר ברמת המיומנות הגבוהה של הסטודנטים של מרנגוני.
החברות מתעניינות במה שקורה בבתי הספר ועם זאת הן מעדכנות את בית הספר בחדשות ובפעילויות שלהן. זהו קח ותן מתמשך של דרישות ורעיונות. יש כמה הזדמנויות הנעות בין פרוייקטים לימודיים מיוחדים, כתוצאה מהבקשה של חברות אופנה ועיצוב מובילות, ועד לכלי תמיכה אחרים המיועדים להגיב לצורך התמידי בקח ותן של מידע בין סטודנטים לחברות. אלה הן יוזמות ייחודיות אשר משלימות את תכנית ההוראה. חברות אלה מציעות את הנסיון שלהן לסטודנטים של מרנגוני ובוחרות מביניהם את העובדים שלהן לעתיד.

קידום כשרונות משנת 1935
בעלי המקצוע של ימינו בעד אלה של מחר: מעבדת ניסויים היסטורית ידועה של תרבות אמנותית וויזואלית עם חותם בינלאומי. מעל 3,500 סטודנטים-מוכשרים מ-105 מדינות שונות. יחסים מצויינים עם התעשייה באירופה ובכל העולם, כדי ללמד את בעלי המקצוע החדשים ולהציג להם את עולם העבודה. כאן סטודנטים ואנשים מכל העולם נפגשים ומתקשרים זה עם זה, בקח ותן מתמשך של גירויים, רעיונות, פרוייקטים וחזונות שהמכנה המשותף שלהם הוא ההתפתחות של שפת האסתטיקה.
חמישה בתי ספר עם סביבות ייחודיות ובלעדיות, במרכזי הערים של בירות אופנה והעיצוב המובילות. סט שלם ורב לשוני של קורסים. רשת ללא מתחרים של בוגרים, המצויים בעמדות היכולות לכוון ולהזין מועמדים פוטנציאליים בזמן הנכון בכל מקום בעולם שבו הקורסים מתקיימים. השתתפות ישירה של סטודנטים באירועים הבינלאומיים היוקרתיים ביותר בסוף המסלול האקדמי בתצוגת האופנה והתארים.
שפע תכניות לקבלת מלגות לסטודנטים הראויים והמוכשרים ביותר. לזה אנחנו קוראים ‘Marangoniness’, שילוב ייחודי ושווה ערך, שנולד מתוך המפגש של בית ספר היסטורי עם התעשייה, מנהלי המוצר, הסטייליסטים, המעצבים, מומחי השיווק, הייעוץ, הצלמים, הקונים, הארט דיירקטורים, מעצבי הפנים, המעצבים הגרפיים, המגיעים מכל החברות הטובות ביותר בסקטור. ההוראה שלהם בבתי הספר, לא רק מביאה את חוויית העבודה היומיומית לסטודיו, את חברות הייעוץ, הייצור וחברות ההפצה ובתי הדפוס לחדרי הסמינר, אלא גם מקנה ערכים פרגמטיים רבי ערך.

פיתוח יכולות וגידול כשרונות חדשים- משנת 1935, זו היתה המשימה של מרנגוני, תמיד עם עין פקוחה לתגמל את אלה שבוחרים במרנגוני לצורך ההשכלה שלהם, בעלי הכישורים המבוקשים ביותר לביטוי עצמי יצירתי. במילאנו (אופנה ועיצוב), פירנצה (אומנות), פריס, לונדון, שנחאי, בכיתות של בתי הספר של מרנגוני, ארבעה דורות מ-105 מדינות בחנו את הכשרונות שלהם, המייצגים את המורשת ההיסטורית שלו.
כיום מרנגוני הוא מעבדה מבוססת ומוכרת של תרבות אסתטית בסגנון אירופי עם חותם איטלקי משובח, אשר משתף פעולה עם השמות המעניינים ביותר בתעשיה ושבו אותם מורים יכולים להעביר הלאה את המומחיות שלהם למצויינות של המחר. הם בעלי מקצוע שהפכו למורים, המסוגלים לשים את הלמידה בכיתה בהקשר של מציאות השוק. הקורסים כוללים קשר מתמיד עם חברות העיצוב ובתי האופנה המעניינים ביותר, אלה שלאחר מכן בוחרים את הכוכבים של מרנגוני לחברות שלהם.
בית הספר לאופנה במרנגוני מיועד לפתח את היצירתיות של המועמדים, על בסיס התפיסה של Made in Italy ומורשת המומחיות האיטלקית, החדורה בגישה אסתטית חזקה להיסטוריה של האמנות, אופנה ועיצוב איטלקי. בנוסף לבסיס התרבותי, יש גם ניתוח ביקורתי, עיצוב ועיבוד בסטודיו; שיטת עבודה שהינה ייחודית למרנגוני, אשר עם הזמן, הוכיחה את ההצלחה שלה. 'בית הספר לאופנה' מציע כמה קורסים בתחומי עיצוב אופנה, סטיילינג, תקשורת ועסקים, כדי לענות על הצרכים המרובים של המועמדים והוא מחולק לשני תחומי מאקרו הנקראים 'תכניות לסטודנטים' ו'תכניות לאחר סיום התואר', אשר נכללות בחמישה סוגי קורסים:

קורסי הכנה

קורסים הנמשכים שנה אחת

קורסים של חצי שנה

תואר BA – קורסים הנמשכים שלוש שנים

קורסי הכנה לתכניות לתואר שני

תואר שני – מאסטר – קורסי תואר שני

לימודי עיצוב בחו"ל בבית ספרנו משמעותם הצטרפות לקהילה המקדישה את עצמה לעיצוב ולאופנה, מיזוג של תרבויות שונות בתוך ומחוץ לכיתות ביה"ס, אין סוף סגנונות, אפשרות למעבר בין הקמפוסים השונים ומס מוגבל של 20 סטודנטים בכיתה, כל הנתונים הנ"ל הם אלו שהופכים את "מרנגוני" למוביל בבתי הספר לעיצוב בעולם. בקמפוסים בלונדון ופריז מרנגוני יעניק תארים ראשונים ושניים בשיתוף עם אוניברסיטת מנצסטר.

למרנגוני מרכז מידע בישראל בו השירות ניתן חינם לסטודנטים. במסגרת מרכז המידע תקבל את כל המידע והעזרה הדרושים על מנת ללמוד במרנגוני ועל מנת שההגעה לחו"ל ולבית הספר תהיה כמה שיותר רכה. בראש צוות ניהול מרכז המידע עומד ארז עובדיה, בוגר מרנגוני-מילאנו ומעצב אופנה בישראל, שיתרום לכל אחת ואחד מניסיונו בחו"ל כסטודנט ומעצב.

לפרטים נוספים אודות ההרשמה, ויזות ומגורים צרו קשר עוד היום עם מרכז המידע של מרנגוני בישראל.
הליווי והייעוץ חינם 03-6525560.

מסלולי הלימוד ומחירים

ייתכנו עידכונים נוספים במחירים ! יש לשם לב להבדלים במחירים בין הקמפוסים השונים
קורסי הכנה,תיק עבודות לאומנות אופנה ועיצוב(3 שבועות), קורס הכנה ללימודי אופנה...

להמשך קריאה >>

סיפורי הצלחה ישראלים

רצינו לספר לכם קצת מהחוייה של הסטודנטים והבוגרים שלנו,שיתנו לכם קצת עצות ותחושות מלימודים בבית הספר לעיצוב בחו”ל Marangoni ובהמשך השתלבותם בעולם העיצוב.רבים הינם בוגרי...

להמשך קריאה >>

אפשרויות עבודה

לסטודנטים הבוגרים מציע בית הספר לעיצוב מרנגוני מגוון של אפשרויות .כל שנה בית הספר מארגן כ 80 מפגשים עם חברות אופנה משרדי האדריכלים, משרדי עיצוב,...

להמשך קריאה >>

Teaching Staff

Today Istituto Marangoni is an established and recognized laboratory of aesthetic European-style culture with the finest Italian...

להמשך קריאה >>

תצוגות אופנה 2016

תצוגת האופנה בוגרי מרנגוני פריז 2016 תצוגת האופנה בוגרי מרנגוני מילאנו 2016 תצוגת האופנה בוגרי מרנגוני לונדון 2016

להמשך קריאה >>

   
צור קשר

03-6525560

שם*

דואר אלקטרוני *

טלפון*

מסלול לימודים*

תוכן ההודעה

קמפוס שנחאי

shangai-istituto-marangoni-smallשנחאי תבעה לאחרונה את היותה בירת האופנה של המזרח הרחוק
לפרטים נוספים

קמפוס פאריז

campus_paris עיר הבירה ההיסטורית של האופנה העילית. כאן נולדה האופנה.
לפרטים נוספים

קמפוס לונדון

campus_london מלונדון יוצאים כל הטרנדים והסגנונות החדשים.                     
לפרטים נוספים

קמפוס פירנצה

קמפוס פירנצה המקום שבו נפגשים אופנה, אומנות ומסורת                         
לפרטים נוספים

קמפוס מילאנו

campus_milanoמילאנו ללא ספק מהווה כיום מרכז העיצוב, הטעם והסטייל העולמי.
לפרטים נוספים

קמפוס מיאמי

campus_milanoלשלב בין המומחיות האיטלקית לסטייל והיצירתיות האמריקאית
לפרטים נוספים