קמפוס מילאנו     קמפוס לונדון     קמפוס פאריז     קמפוס שנחאי

אוניברסיטה בחו"ל

אוניברסיטה בחו"ל

אין ספק שההחלטה האם ללמוד באוניברסיטה בחו"ל או אוניברסיטה בארץ היא החלטה לא פשוטה. אבל שבאים לבחון את הנושא לעומק ניתן להגיע למסקנות מאוד ברורות בנושא.

לימודים באוניברסיטה בארץ אפשריים כמעט בכל תחום החל ממדעים מדויקים וכלה בלימודי עיצוב אולם כשמסתכלים על תחומים ספציפיים בהם יש למדינות אחרות יתרון בתחום כזה או אחר או במצב שבו לא מתקבלים ללימודים בארץ נפתח עולם חדש למעניינים.

אוניברסיטה בחו"ל ובמיוחד זו שמתמחה בתחום מסוים יכולה לתת יתרון משמעותי לסטודנט כיון שהאוניברסיטה משקיעה את כל זמנה ומרצה על מנת להיות מובילה ועל מנת לסלול לסטודנטים שלה את הדרך לקריירה מצליחה. אוניברסיטה בארץ או גם אוניברסיטה בחו"ל בה לומדים את כל המקצועות אינה יכולה להשקיע ספציפית את המקסימים בכל תחום ובעצם מטרתה היא למלא את כיתות הלימוד ולתת השכלה די כללית.

בד"כ סטודנטים מישראל שעוברים ללמוד באוניברסיטה בחו"ל צריכים לקחת בחשבון האם האוניברסיטה מתמחה בתחום שהם מתעניינים בו, מהו גודל הכיתות, מיהם המורים והמרצים, האם הם אנשים שעובדים בתעשייה ויכולים לתת לנו מידע רלוונטי לימינו אנו, מהם ניסיונם התעסוקתי מאז שסיימו את לימודיהם, האם האוניברסיטה מביאה פרויקטים בשילוב עם התעשייה תוך כדי הלימודים, האם לסטודנטים יש תקופת התמחות כחלק מתוכנית הלימודים והדבר החשוב ביותר האם אוניברסיטה בחו"ל יכולה לעזור לסטודנטים למצוא סטאג או עבודה עם סיום הלימודים.

נתונים חשובים אלה הינם קריטיים על מנת לקבל החלטה באיזו מדינה ברצוננו ללמוד ובאיזו אוניברסיטה בחו"ל. בחירת מדינת הלימוד היא חשובה ביותר כיון שרצוי לבחור במדינה שמובילה ברמה העולמית בתחום בו אנו רוצים להתמקצע שמאפשרת להשתלב בתעשייה. אם ניקח לדוגמא את איטליה, כדאי לרוצים ללמוד עיצוב להבין שאיטליה הינה מעצמה עולמית בתחומי העיצוב השונים, עיצוב אופנה, עיצוב פנים, עיצוב מוצר, עיצוב גרפי, עיצוב כלי רכב וריהוט. אוניברסיטה בחו"ל ספציפית באיטליה תתן לסטודנטים את האפשרות ללמוד במדינה שחיה עיצוב 365 יום בשנה, מדינה שקובעת טרנדים עולמיים בתחום, בה מתקיימות תערוכות ענק בינלאומיות ועליה מסתכלות כל המדינות בעולם בצפייה מהו הדבר הבא. דוגמא נוספת, כאשר מישהו רוצה ללמוד באוניברסיטה בארץ משחק או קולנוע בהשוואה מול אוניברסיטה בחו"ל לדוגמא בלוס אנג'לס שהיא עיר הסרטים, לסטודנט יהיה ערך מוסף בלתי רגיל ומגע עם התעשייה ברמה העולמית והמקצועית ביותר.

לסיכום יש לבחון בכל שלב מה אותה אוניברסיטה בחו"ל יכולה להציע מול אוניברסיטה בארץ, מה אותה מדינה מציעה מבחינת אפשרויות העבודה, מבחינת יכולת ההשתכרות ואז ההחלטה תהיה יותר קלה ומאוד מדויקת.

רוצה להתייעץ איתנו לגבי לימודים בחו״ל, ב​מגוון מסלולי תעודה, תואר ראשון ושני במקצועות העיצוב ואופנה?
צרו קשר איתנו עוד היום ונשמח להגשים לך את החלום 03-6525560