קמפוס מילאנו     קמפוס לונדון     קמפוס פאריז     קמפוס שנחאי

בן אלמגור

מעצב האופנה בן אלמגור, סיים בהצטיינות יתרה את הלימודים במרנגוני מילאנו וטס לשנגחאי להקים רשתות אופנה ואף היה חלק מסגל המורים של מרנגוני שנגחאי, מספר על חווית הלימודים והעשייה בעולם האופנה.
"אמא שלי בצעירותה למדה לאקדמיה לאומניות במילאנו ובתור ילד מצאתי את עצמי מרבה להישאב לעולמות הסוראליסטיים של יצירותיה המרשימות שקישטו לתפארת את קירות הבית.
הקומפוזיציות המורכבות הצבעים המלטפים והרגשות העזים ריתקו אותי.
בהיותי כבן 3, בשעת המנוחה של שאר ילדי הגן כבר הקדשתי את זמני לציור, כבן 9 נרשמתי לחוג רישום במרכז התרבות המקומי, בגיל 11 גיליתי את התשוקה לעיצוב ובגיל 14 כבר חלמתי על לימודי אופנה באירופה.
אחרי הצבא ארזתי את עצמי ויצאתי למסע קסום לעבר הלא נודע.
התחנה הראשונה-בית הספר הטוב בעולם לעיצוב אופנה שנמצא במרכז בירת האופנה העולמית מילאנו.
המציאות עלתה על כל דמיון, בין רגע הרגשתי שייך, למדתי במהירות את השפה, הכרתי חברים חדשים שנדבקו באותו חיידק עיצובי כמוני- הרגשתי בבית.
שם הבנתי שעם התשוקה ליצירה באה גם אחריות גדולה- כיצד לוקחים רעיון משווים לו חיים, נותנים לו זכות קיום ומייצרים לו ערך; שימושי, תעשייתי וכלכלי לכל הצדדים.
בחסדיי מורים מן המעלה הראשונה למדתי לפתח את הכישרון הגולמי שלי, להביע אותו בצורה קוהרנטית ולהתמיר אותו לחוויה עבור הזולת.
בדרכי לבית הספר יום יום התמלאתי השראה מהקלאסה האירופאית וקיבלתי נקודת ייחוס שלא תסולא בפז לגבי חוד החנית של עולם האומנות, העיצוב והאופנה.
קוקו שאנל אמרה:
Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street, fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening
בסופו של דבר כמעצבים אנחנו מאמינים ביכולת של איזון אסתטי לייצר איזון פנימי וכמעצבי אופנה ביכולת של פרטי לבוש לאפשר פתח לביטוי עצמי על מנת לשקף אמירה, אישיות ואמת פנימית.
היום לאחר שסיימתי בהצטיינות את בית הספר ,סגרתי את תצוגות סוף השנה בפריז ובמילאנו, נשלחתי ע״י בית הספר לראיונות התמחות אצל גדולי המעצבים, שיתפתי פעולה עם בתי אופנה גדולים, זכיתי בתחרויות בקומו ברומא ובקאן, הרמתי לחיים באירועים עם צמרת תעשיית האופנה, הצגתי בתערוכות בפריז ובפירנצה, נסעתי לשנגחאי שם הקמתי רשתות אופנה, ניהלתי עשרות עובדים, לקחתי חלק במאות הפקות, עשיתי מחזורים מכובדים ביותר וגם הכשרתי מאות תלמידים בשלוחה של מרנגוני בשנגחאי.
ברבות השנים אני יכול להגיד שהענקתי לעצמי מתנה גדולה אי שם בתחילת שנות העשרים לחיי כשהייתי אמיץ ויצאתי למסע. זו הייתה מתנה מאד ערכית אבל גם מאד מעשית- נתתי לעצמי כלים להגשמה עצמית וחיים מקצועיים מלאי ריגוש ופוטנציאל ללא גבולות. עד היום אני מודה על הזכות לקרוא לעצמי בוגר, מורה בדימוס וחלק מהמשפחה הגלובלית של בית הספר הטוב בעולם ליצירתיות פורצת דרך וחשיבה עיצובית מקצועית- ״איסטיטו מרנגוני״

רוצים לשוחח עם בן?
כיום בן מעביר סדנאות ייחודיות להכנת תיק עבודות לבחינות הכניסה ללימודי אופנה בארץ ובחו"ל.
לפרטים צרו קשר עם מרכז ההרשמות של מרנגוני בישראל
03-6525560 או במייל info@marangoni.co.il