קמפוס מילאנו     קמפוס לונדון     קמפוס פאריז     קמפוס שנחאי

ליאת בארייב

ליאת בארייב, סטודנטית לתואר שני בניהול מותגי יוקרה בביה"ס מרנגוני בלונדון מספרת על המעבר לעולם האופנה בכלל וללונדון בפרט.
"הכל התחיל לקראת השנה האחרונה בתואר הראשון שעשיתי בכלכלה ותקשורת. הרגשתי שחסרה לי התמקצעות שהיא ספציפית לעולם האופנה. עד אז למדתי תואר שהוא מאוד כללי ולא באמת נוגע בתחום בו אני רוצה לעסוק. מבירורים רבים הגעתי לבית הספר מרנגוני ולארז שישב והסביר לי על המסלולים השונים שמציע בית הספר. מיד ידעתי שתואר שני בניהול מותגי יוקרה זה הצעד הבא שלי – תואר שמשלב את הפן העסקי עם הפן היצירתי – השילוב שאני מחפשת. ידעתי שעצוב אופנה פחות מדבר אלי, אבל ניהול ושיווק של מותגי אופנה זה לחלוטין הכיוון. הרגשתי שמרנגוני זה המקום – בית ספר שמאפשר יחס אישי של המרצים, תכנית לימודים שכוללת התמחות ומאפשרת לרכוש ידע יחד עם התנסות מקצועית וכמובן אחד מבתי הספר הנחשבים בעולם ללימודי אופנה. אחרי חודשים של הכנות, הגיע יום המעבר! זה קרה לפני כ-4 חודשים, ארזתי 4 מזוודות מלאות בבגדים והגעתי בפעם הראשונה לעיר שמעולם לא הייתי בה – לונדון. לחוצה ונרגשת נחתי הישר בדירה שלי עם הדלת הכחולה, אותה סגרתי בשלט רחוק עוד בישראל. בעודי מוקפת באוטובוסים האדומים ורוח בריטית קרירה של תחילת החורף, הבנתי שאני עומדת בפתחה של חוויה בלתי נשכחת.

אחרי ביקורים אינסופיים באיקאה, הדירה שלי התחילה לאט לאט להפוך לביתית יותר ויותר ואחרי כמה ימים הגיע סוף סוף היום המיוחל – היום הראשון ללימודי התואר השני בניהול מותגי יוקרה במרנגוני. להגיע למקום חדש, בו אתה לא מכיר אף אחד, זו חוויה מלחיצה בפני עצמה. אבל מצד שני, זה גורם לך לבוא יותר פתוח להכיר אנשים חדשים ולהתמסר לחוויה. כבר בשיעור הראשון הכרתי בנות מקסימות, שהיום כבר הפכו לחברות, ממקומות שונים בעולם, כמו פורטו ריקו, פרו, איטליה, יוון, דרום קוריאה ועוד! זה היופי בלונדון ובבית ספר כמו מרנגוני – יש לך את ההזדמנות להיחשף לתרבויות חדשות, להרחיב את האופקים ולגלות עד כמה העולם גדול ומגוון.

מבחינת הלימודים, אני מרגישה שהגעתי למקום הנכון. ללמוד ולגלות רבדים נוספים ועמוקים על העולם והתעשייה בה אני רוצה לעסוק, ולעשות את כל זה בשפה האנגלית, זו הייתה המטרה. המרצים ממלאים מגוון תפקידים בעולם האופנה, ולכן אינם באים רק מעולם האקדמיה, אלא מביאים איתם דוגמאות רלוונטיות מהעבודה היומיומית שלהם. השיעורים גורמים לך להסתכל על אופנה כמעבר לתעשייה שעוסקת רק בייצור ושיווק של בגדים, אלא כתחום בעל השפעה רבה על הכלכלה, הסביבה והחברה בה אנו חיים. כל זה רק מדרבן אותך ללכת ולחקור עוד גם מחוץ לכתה – אם זה באמצעות מגזינים, פודקאסטים, סדנאות וכמובן תערוכות וגלריות, שתאמינו לי לא חסרות בעיר כמו לונדון.

אז אין ספק שלהגיע למדינה זרה, ללמוד ולדבר בשפה שהיא לא שפת האם שלך ותוך כדי להכיר אנשים חדשים מכל העולם – זה לא קל ואף מאתגר, אבל זו חוויה כל כך מעצימה! אתה מתבגר, הופך לעצמאי יותר, לומד להכיר את עצמך טוב יותר, מרחיב את האופקים, מתנסה בדברים חדשים וזוכה לחוויות בלתי נשכחות.

את המסע שלי אני מתעדת בערוץ היוטיוב שלי- Loli Bell! לינק לסדרת הסרטונים: לערוץ של ליאת"

רוצים לשוחח עם ליאת?
צרו קשר עם מרכז המידע של מרנגוני בישראל 03-6525560