קמפוס מילאנו     קמפוס לונדון     קמפוס פאריז     קמפוס שנחאי

מיכל לבל

מיכל לבל בוגרת בהצטיינות מסלול המאסטר בעיצוב טקסטיל ודקורציה בקמפוס מילאנו. מיכל זכתה עוד בתקופת הלימודים בתחרות של חברת שעוני היוקרה RADO, ונבחרה להציג את עבודותיה המרהיבות עם חברת Rubelli מהמובילה בעולם בעיצוב טקסטיל, בשבוע העיצוב שבמילאנו salone del mobile.

"עם תום  הלימודים בשנקר במחלקה לתקשורת חזותית עלה בי הצורך להמשיך ולחקור את עולמי החומרי, להתחקות אחר שיטות שונות של יצירה וטכניקות שונות של הבעה. ארזתי מזוודה ונסעתי ללימודי המשך במילאנו, שם ביליתי שנה שלמה בהעשרת עולמי בלימודי טקסטיל וחומרים ב- Istituto Marangoni. למדתי לעצב חלל פנימי, אישי כקולקטיבי, על כל רבדיו. למדתי לזהות טרנדים וליצור נרטיבים משלי, כל זאת תוך שילוב הכלים שצברתי עד כה בעולמי כמעצבת ויוצרת. השפה שלי התחזקה והקול שלי הצטלל. במהלך אותה שנה חזרתי לעסוק בנושא שהעסיק אותי עוד מתקופת שנקר, שירי ערש ארגנטינאים ששרה לי אימי בילדותי וצברו במהלך שנותיי רבדים נוספים וביניהם הרובד החזותי. כך החל מתגבש לו הפרויקט "שירים מבית אמא" (Canciones de Mama).
בתום אותה שנה נפל בחלקי הכבוד לעבור התמחות בחברת טקסטיל ידועה בוונציה בשם Rubelli, שם נחשפתי לראשונה לשיטת האריגה ג'קארד. לתוך העושר הזה הרגשתי חופשיה לשחרר את שירי הערש של אימי. הקסם נוצר ורובד נוסף התווסף לסיפור שלי. התחלתי לייצר פאטרנים אינסופיים של עושר ופרטים שהתגבשו לכדי קולקציה של ממש. חלק מאותם בדים שנוצרו במהלך הפרויקט מוצגים על ידי מרנגוני בשיתוף פעולה עם Rubelli באירוע המרכזי של שבוע העיצוב ב-Rho Fiera, Salone del Mobile שבמילאנו."

רוצים לשאול את מיכל שאלות אודות המסלול? צרו קשר עם מרכז המידע בישראל 03-6525560
לווידאו אודות הפרויקט של מיכל

כבר זמן מה שאני עובדת על פרויקט מיוחד המאגד בתוכו המון דברים יחדיו Canciones de Mama שירים מבית אמא. הוא התחיל משיר פשוט ששרה לי ולאחיותיי אמי בילדותי. כמו כדור שלג השיר צבר רבדים ועושר צורני וחומרי. לפני כשנתיים נחשפתי לעולם הטקסטיל ובפרט לשיטת האריגה ג'קארד. אין לי דרך לתאר את ההתרגשות שחוויתי, כי הבנתי שזהו עולמי. לתוך העושר הזה הרגשתי חופשייה לשחרר את שירי הערש של אמי שהחלו רוקדים לקצב שתי וערב בטבעיות כאילו חזרו הביתה. הקסם נוצר ורובד נוסף התוסף לסיפור שלי. התחלתי לייצר פטרנים איןסופיים של עושר ופרטים ולמרות כי נראה היה שקפאו בזמן, הקצב נשאר והמנגינה התנגנה. חוטי המשי רקמו דרך שיריי ממלכה שלמה. כמו שכתב אהרון אפלפלד ".. יש הבדל בין זיכרון, שהוא דבר גמור וקבוע ובין היזכרות. היזכרות היא מעיין נובע". וככל שנזכרתי ממלכתי התרחבה.את הסרטון הנפלא הזה רקמתי אט אט בעזרתן של המוכשרות מכלליאת דה פריס ויינברגר המדהימה עיצבה ותפרה לי גלימה מלכותית מושלמתShiran Bar Yosef Shiran B Makeup איפרה אותי כמו נסיכהועל הכל ניצחה באופן מושלם Meytal Hadad שצילמה וערכה וממש קראה את מחשבותייאת הבדים ייצרתי אצל חברת Rubelli שהיו לי לבית חם ולימדו אותי הכלליחצו על איכות גבוה והרגישו את הקסם. Judith Lebel

פורסם על ידי ‏‎Mijal Lebel‎‏ ב- יום חמישי, 2 באוגוסט 2018