קמפוס מילאנו     קמפוס לונדון     קמפוס פאריז     קמפוס שנחאי

עמירן אלפסי

עמירן אלפסי בוגר מרנגוני מספר על חויית הלימודים במרנגוני וכיצד התחיל את מסעו בעולם העבודה.

"את הדרך לעולם העיצוב התחלתי בלימודי עיצוב פנים בסטודיו 6B, לאחר הלימודים עסקתי בעיצוב פנים אך הרגשתי שאין לי מספיק ידע, אני לא מספיק נחשף לעולם העיצוב, הכלים שקיבלתי לא מספיקים ולכן החלטתי לנסוע למילאנו הידועה כבירת העיצוב והאופנה במטרה לחוות את העיר, להרגיש את הוייב ולבדוק האם זה המקום בשבילי בעולם בעיצוב. מהר מאוד הבנתי שהגעתי למקום הנכון. כל פינה בעיר נוגעת בעיצוב, אם זה עיצוב פנים, עיצוב אופנה, מוצר וכו'. העיר מילאנו היא מודרנית וצעירה מלאת חיים וצעירים מכל העולם שבאים לנשום עיצוב ולחיות את הסטייל איטלקי.
השלב הבא היה חיפוש מקום לימודים שיספק לי את הכלים שהיו חסרים לי, לאחר חיפוש קצר והמלצות הגעתי למרנגוני להם יש מרכז הרשמות ומידע בארץ ויצרתי קשר עם ארז. ההליך היה מהיר ובלי שום תקלות, ארז היה שם בכל שאלה ועזר לאורך תהליך ההרשמה ובכלל במהלך הקורס שמר על קשר.
בחרתי בקורס עיצוב חלונות ראווה ועיצוב מסחרי, קורס קצר ואינטנסיבי של 3 שבועות, חוויה אמיתית, כיף גדול היה להגיע כל בוקר לכיתת הלימוד, סביבת העבודה מתקדמת וכמובן צוות מרצים מדהים. הקורס היה מעניין ודינמי עם הרבה תרגילים מעשיים בשטח מה שעזר לי להבין את העבודה עצמה. מעבר לקורס עצמו האווירה בקמפוס צעירה וכיפית, סופגים תרבות, ידע, קשרים וחברויות להמשך החיים.

לאחר סיום הלימודים היה לי ברור שאני מכוון הכי גבוה שאפשר ושלחתי קורות חיים לכל החברות הכי גדולות ולשמות הכי גדולים בעולם העיצוב. לאחר זמן קצר חזרו אליי והזמינו אותי לראיון בוורסצ'ה, לאחר שעברתי אותו הגיע עוד ראיון ועוד ראיון עד שהודיעו לי שהתקבלתי, סיפוק גדול וזכות גדולה נפלה בחלקי לעבוד במקום הזה, עם אנשים מוכשרים, להיחשף לעולם העיצוב לראות את כל התהליך מתכנון המוצר ועד ההצגה שלו בחנות, להגיע כל בוקר ולעצב את חלון הראווה ולתכנן את ביתן ורסצ'ה בתערוכת העיצוב סלונה דל מובילה וכמו כן תצוגות, תערוכות וחנויות נוספות בעולם.
לעבוד שם ולהשתלב מבחינת המשימות שהיה עליי לבצע נתן לי ביטחון עצום והבנה שאני מתאים לרמות הגבוהות ואפילו יכול להשפיע. אין ספק שזו הייתה נקודה שבה הרגשתי שאני במקום הנכון ובמקום שישפיע על העתיד שלי.

לאחר כמעט שנה החלטתי שאני חוזר לישראל כי ראיתי את עצמי חי ומתפתח בישראל. מיד לאחר ההגעה שלי התחלתי לעבוד כמעצב המסחרי הראשי של קבוצת קאופמן שהיא הבעלים של נטוצי איטליה בישראל, ד"ר גב, איטלסופה, קאליה איטליה והאסטנס.
אחראי על עיצוב ונראות של כמעט 50 סניפים, בחירת קולקציות שנתיות, נסיעות לתערוכות בחו"ל וסידור התצוגה בחנויות. העבודה דינאמית, משמעותית, שמשלבת הרבה אחריות, הבנה של המוצרים ניצול שטח החנויות ושיפור מכירות הסניפים בעזרת עיצוב ומיצוב נכון.
בנוסף אני מתכנן ומעצב את ביתני החברה בתערוכות שונות המוצגות מספר פעמים בשנה כך שלשמחתי יש הרבה עבודה אבל עם סיפוק גדול.
בהסתכלות לאחור אין לי ספק שהעובדה שלמדתי בבית ספר מוכר ברמה עולמית כמו מרנגוני עזר לי ופתח לי דלתות בשוק העבודה ברמה הגבוהה ביותר."

רוצים לשוחח עם עמירן?
צרו קשר עם מרכז המידע של מרנגוני בישראל 03-6525560